Podmínky osvojení kočky

Podmínky jsou nastaveny takto, protože naše kočičky bohužel ve většině případů mají za sebou hořký život a nám za tu dobu, co je máme v útulku přirostly k srdci. Těmito pravidly chceme pouze snížit riziko toho, aby se kočky dostaly k nesprávným majitelům. Kočičky nedáváme pouze k venkovnímu bydlení.

„Předávací desatero“

1. Zvíře předáváme pouze osobě starší 18-ti let s platným občanským průkazem.

2. Zvíře je předáváno na základě sepsání „Předávacího protokolu“, kde se nový majitel zavazuje k řádné péči o zvíře, k poskytnutí veterinární péče – včetně pravidelného očkování.

3. V případě, že se jedná o nevykastrovaného jedince, se nový majitel zavazuje, že jej dá nejpozději do 8mi měsíců věku vykastrovat a vyrozumí o tom spolek zasláním či naskenováním dokladu o kastraci.

4. Do týdne od převzetí nám nový majitel poskytne informace o tom, jak se zvíře v novém domově aklimatizuje.

5. V případě, že se nový majitel již nebude moci o zvíře nadále starat, vrátí ho předávajícímu sdružení.

6. Pokud se změní adresa, kde zvíře žije, oznámí nový majitel aktuální adresu.

7. Zvíře nedáváme třetí osobě – vždy předáváme zvíře pouze osobě, která bude o zvíře pečovat.

8. Každý nový zájemce musí mít s sebou přepravku.

9. Vyhrazujeme si právo kontroly splněných podmínek, dle „Předávacího protokolu“.

10. Příspěvek za  kotě je 600,- Kč.
Příspěvek za odčervenou, očkovanou, kastrovanou a čipovanou kočku je 900,- Kč.
Příspěvek za odčerveného, očkovaného, kastrovaného a čipovaného kocoura je 900,- Kč.

Tyto částky zdaleka nepokryjí skutečné náklady. Na příspěvek vystavujeme potvrzení o daru, na jehož základě si můžete odečíst daňový základ.

DŮLEŽITÁ INFORMACE PRO VŠECHNY, KDO SI CHTĚJÍ POŘÍDIT KOŤÁTKO:

Pokud uvažujete o adopci kotěte, vezměte na vědomí, že se může stát, že kotě do jednoho roku onemocní Feline Infectious Peritonitis, infekční zánět pobřišnice, kočičí infekční peritonitida – FIP.

Tomuto onemocnění nelze předejít, způsobují ho zmutované coronaviry, ale důvod mutace doposud není známa – genetika, stres? Coronaviry má téměř sto procent kočiček v útulku, na ulici, ale vyskytují se i u chovných koček, neboť se šíří nejen mezi kočkami, ale můžeme je přinést domů třeba na botách. Kočičky pozitivní na coronaviry však ve velké většině neonemocní FIP, jen určitě procento z kočičí populace. Všechny přístupné testy detekují protilátky na koronaviry a nevypoví, zda se u kočky FIP někdy rozvine.
Nemoc ve většině případech propuká do jednoho roku kotěte. Bohužel i my máme tyto zkušenosti. Pravděpodobně si předpoklad této nemoci nese kotě geneticky. Je spíše vyjímkou, když se nemoc projeví ve vyšším věku.
Když zvíře onemocní, FIP není přenosná na ostatní kočky. Dokonce se nestává, že by se FIP rozvinula u všech sourozenců. Toto máme i ve Sluníčku vypozorované.
Koťátkům musíme pomáhat a i počítat, že nemusíme vždy vyhrát nad jejich jakoukoli nemocí, nad FIP nevyhrajeme nikdy. Koťata jsou strašně křehká, co se týká infekčních i bakteriálních nemocí. V jejich prvním roce života číhá na ně tolik nástrah.

Pokud nejste na tento případ nemoci připraveni, doporučuji se ujmout kočičky starší jednoho roku.

Viz. článek: http://www.modrykocour.cz/rady/zdravi-kocoure/fip

8 comments

Skip to comment form

 1. Nikola Hladikova

  Dobrý den koukala jsem na Vaší stránku a chtěla jsem se zeptat, zda by bylo možné si osvojit vase nejmladsi kotatko az k tomu bude vhodna doba?
  Moc děkuji

  1. kocicidomovslunicko@seznam.cz

   Dobrý den,
   děkujeme za zájem o útulkovou kočičku. Prosím, sledujte naše stránky, k předběžné rezervaci je opravdu ještě brzy. Pokud vše dobře dopadne bude k odebrání cca za 6 týdnů. Prohlédněte naše stránky, je tam spousta malých koťátek, které jsou k odběru a čekají na nový domov. S pozdravem Lucka Zedníková

 2. Simona Siranova

  Dobrý den, ohledně Vaší valentýnské umisťovací výstavy,také tam platí ceník uvedený na Vaších stránkách, že za zvířátko je nutné zaplatit dar 900 korun?

  1. kocicidomovslunicko@seznam.cz

   Dobrý den, ano tato částka se platí za dospělou kočičku, která bude plně odčervena, naočkována a načipována. Za koťátko si říkáme 600,-. Bohužel ani taty částky nepokryjí zdaleka výdaje, které na kočičky máme. Ale zase takto jsme schopni pomáhat dalším kočičkám. Krásný den a budeme se těšit pokud nás na výstavě navštívíte. Jana

 3. Jakub Krett

  Dobry den, som slovak pracujuci/zijuci v Prahe, mam tu zatial prechodny pobyt. Je pre mna v buducnosti mozne od vas adoptovat kocku ? V niektorych utulkoch vraj umoznuju adopciu iba ceskym obcanom pripadne ludom s trvalym pobytom.

  1. kocicidomovslunicko@seznam.cz

   Dobrý den, asi pro nás není žádný problém, že jste slovák. Jde nám o dobré lidi, kteří dají kočičce lásku a dobrý domov. Věříme, že si kočičku pořídíte po zvážení všech možných důsledků. A to i cestu zpět na slovensko. Zda byste si ji tam mohl vzít. Jinak pokud bude moci s vámi kočička jít kamkoliv, tak si myslím, že není žádný problém k adopci.

 4. Michaela Krejčiříková

  Dobrý den,
  mám dotaz k venkovnímu bydlení. Lze od vás dostat kočičku, která má trvalý přístup do domu i ven? Podle mého se nejedná o venkovní bydlení jako takové. Okolí domu, ve kterém by kočička žila, je vesnička na úpatí hor, takže riziko sražení autem a podobná nebezpečí jsou minimální či žádná.
  Děkuji.

 5. Johana

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, zda je možné adoptovat od vás koťátko, které byste ovšem nenechávali očkovat?
  Samozřejmě na naší vlastní zodpovědnost.
  Máme k očkování silné výhrady.
  Děkuji a přeji hezký den

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vypršel čas. Prosím načtěte znovu CAPTCHA.