«

»

Zpravodajství 10. – 11. 10. 2017

Zpravodajství 10. – 11. 10. 2017

Včera našly domov další 2 kočičky – Mondýsek, který šel k moc milé slečně do Prahy. Slečna si ho zamilovala v podstatě okamžitě, když k ní přišel. Čeká ho tam kočičí kamarád. A Garfield, který se dostal do rodiny se 3 dětmi, což je dobře, protože Garfield vyžadoval spoustu pozornosti. S dětmi se mu určitě bude líbit. Bylo to vidět hned, když se s nimi začal mazlit. Tato rodina má ještě v plánu adoptovat si příští týden Tilíska, který je v depozitu u Jany. Jana se mu věnuje, protože on i jeho „sestřička“ Tamarka jsou ještě prťata a potřebují individuální péči. Moc mi tímto pomohla. Útulek je plný, hodně marodů a ještě starost o tyto miminka…už by toho na mě bylo hodně. Jana má s tímto velké zkušenosti. Jsou v nejlepších rukách a jak vidíme, u nové rodiny si určitě nepohorší.
U Byšinky žádná změna. Krmíme sondou, mazlíme a dneska jí na chvilku pustím proběhnout, není dobré když jen leží.
Miminko Jane mi dělá radost. Krásně baští, už i sama, nepotřebuje dávat jídlo z prstu jako na začátku. Krásně se jí zahojila očička, ale pro jistotu ještě občas kapeme.
Naše miminko Pusinka už je na tom o dost lépe. Hodně spala, tak nabrala síly. Je neskutečně sladká a mazlivá. Nebojím se, že by brzy nenašla domov.
Bětušce odsáváme soplíky. Dnes má trošku lepší den, lépe se jí dýchá, snad to vydrží.
Včera se nám jedna kočička vrátila. Pláče a skoro nejí :-(. Snad bude mít štěstí na nový trvalý domov.
Kocourek Brozánek byl na kontrole s nemocným očičkem, které se mu moc nelepšilo. Pak doktor zjistil, že má třetí víčko, což je dost časté u opuštěných koťat. Mají zanedbanou rýmu a špína se jim dostává do očí. Nicméně se to bude řešit společně s kastrací, aby nemusel být uspáván zbytečně dvakrát. Jinak je to krásný mazlivý kocourek, který má tedy zatím tuto malou vadu na kráse.
Štaflíček zlobí, bojuje při mytí před výměnou plínky, kouše a škrábe. Včera se snažil překousat si kšandičky. Když se mu podaří plínku si alespoň z části sundat, “ozdobí“ celou místnost a vůbec ho to netrápí. Ještě že máme tak šikovné slečny, co pomáhají s úklidem.
Doufáme, že se dál bude dařit umisťovat kočičky do dobrých rukou a že nebude tolik dalších příjmů. Konečně se náš bankovní účet trošku zmátořil. Moc Vám děkujeme za podporu, ať už finanční nebo hezkými komentáři u zpravodajství a u fotek. Všechny Sluníčka Vám moc děkují. I když si to neuvědomují, díky takovým lidem mají šanci přečkat podzim a zimu v teplých pelíšcích v našem útulku a snad i v budoucnu ve své nové rodině.

O autorovi

O.S. Kočičí domov Sluníčko - útulek pro kočičky