«

»

Zpravodajství z 16. až 19.6.2017

Mrňoušek Štaflíček je pořád akční. Střídavě máme problémy s vyměšováním stolice. Pravidelná dávka Lactulozy nestačí, musím někdy zvýšit, aby se brouček vykakal a pak zase snížit, aby z něho nevytékal průjem, který mu bere živiny a leptá zadeček. S čůráním naštěstí problém nemáme, jde mi vymačkat močový měchýř, což je důležité z důvodu zánětu a zvětšování močového měchýře. Jinak je to pořád hravé a trpělivé zlatíčko. Dneska se rozhodnu, jakou podpůrnou metodu zvolíme, zda by přece jen maličko pomohla – Dornovu, akupresuru či akupunkturu.

Od čtvrtka jsme přijali další opuštěné kočičky a koťátka:

Čtvrtek – pět koťátek z půdy Mnetěše, cca třítýdenních bez matky, hubených nemocných – Monnu, Melody, Melanii, Medoxe a Manfreda. Koťátka se z nouze rychle naučila jíst, uzdravují se, přibývají na váze. Ujala se jich nová maminka Rosnička, která je už po kastraci, spustilo se jí mlíčko, zřejmě měla někde svoje koťátka. Kontaktovali jsme nálezkyni, zda někde v okolí nejsou Rosniččiny koťátka, prohledalo se, kde to bylo možné a nenašly se. Rosničce se zduřilo bříšku až po týdenním pobytu ve Sluníčku. Dle paní doktorky nerodila v posledních tří týdnech, porod už nebyl znát na děloze. Tak vůbec nevím, ale dělá mi to starosti.

Pátek:
Rezavé dva a půl týdne staré miminko s bílýma ponožkami nalezené ve stavebninách v Roudnici n.L. Bylo příšerně promočené, úplně ledové s teplotou 35,2 st.C. Bylo zachráněné opravdu za pět minut dvanáct. Je to kocourek, dostal jméno Bořek Stavitel, promočení odnesl pořádnou rýmou, ale bude už v pořádku. Boříček krásně papká a bude ve střídavé péči – Sluníčko a depozitum u Jany.

Králíček Hop, nalezený v areálu dobrovolných hasičů. Je nádherný, chytrý a čistotný. Dostal velikou klec s kočkolitem, na který chodí do rohu za záchod. Klec má otevřenou, může si hopsat po místnosti a moc mě překvapil, jak se vrací na jídlo a na záchod do klece. Je to králíček obr.

Třetí bráška Štaflíčka a Špagetky, bílomourovatý kocourek Muffínek. Bylo těžké ho odchytit, je plašší než Štaflíček a Špagetka. Doufám, že se ochočí, je moc hezký. Zatím si s brášky nehraje, je spíš pořád sám někde v koutě.

Neděle:
Příjem bílomourovatého asi tříletého nekastrovaného kocourka z Roudnice nad Labem Bezděkova. Kocourek se tam potuloval a přidával se k procházejícím lidem. Přivezla ho paní, která se už stará v okolí Bezděkova o téměř dvacet kočiček. Projednávali jsme spolu kastraci tamních bezprizorních kočiček, od jedné z nich zřejmě pochází i náš Lumpíček s pokousanou čelistí. Kocourek dostal jméno po své zachránkyni Amir. Dnes ho čeká kastrace.

Kocourek Lupínek se zlomenou čelistí se má k světu, kojí se u maminky Michel, je to závisláček na lidech, rád se mazlí, je úžasný. Brzy mu bude sundána fixace. Rýsuje se mu nový domov v bytě v Praze, kde bude mít dalšího kočičího kamaráda.

Kočička Stánička a Irenka jsou pěkné lumpice. Pořád spolu řádí a nyní se spolu i léčí, dostaly rýmu. Přitom jsou oddělené od velkého počtu kočiček. Nevadí, alespoň si nemají, co závidět. Ani jedna se nechce moc mazlit, pořád jsou někde v trapu a dělají lumpárny.

Kocourek Cyrilek z Hradčan je zamluvený, v sobotu pojede domů do Prahy.

V pátek jsme měli velkou brigádu na úklid z jedné pražské firmy v čele s Terezkou Haišmanovou, Annou a dalšími třemi děvčaty. Terezka a Anna mají ze Sluníčka kočičky. Děkuji děvčatů za pomoc s úklidem.

V neděli mi přijela pomoci Daniela z Ústí n.L. Je moc fajn a jsem za to ráda.

Počet kočiček se vyšplhal na přesných sto, což je už opravdu „porce“, která dá zabrat. Musí být kontrolovány, ošetřovány, v čistotě, prostě nonstop práce. Přijímat další kočičky budeme pouze z Roudnice n.L. a okolí, Terezína a pouze ty, které jsou opravdu v nouzi. Kapacita útulku je maximálně naplněna.

Děkuji Danče Mackové, která pracuje ve prospěch Sluníčka i z dovolené. Spravuje naše stránky fb, webové, email, komunikuje trpělivě s lidmi přes zprávy a emaily. Není dne, kdy by si od Sluníčka odpočinula.

O autorovi

O.S. Kočičí domov Sluníčko - útulek pro kočičky