«

»

Štaflík

Aktuální info: Štafliček je úžasný kocourek, trpělivý, hodňoučký, nekonfliktní. Jeho zdravotní stav je nezvratný, musí používat plínky, neboť se samovolně vyměšuje. I to je však díky užívání léku úspěch, neboť mu původně zůstávala stolice ve střevě, kde mě megakolon a močový měchýř se musel ručně vyprazdňovat. Nyní jed všechno do plínky, kterou je potřeba však často měnit a Štaflíčka omývat a mazat z důvodu opruzenin. Jen pro informaci, ocásek byl už dávno amputován.

Mourovatý dlouhosrstý kocourek, přijatý se svým bráškou Špagetkou. Přivezla nám je paní z Teplic. Kocourek má bohužel handicap, nekontrolovaně vyměšuje. Vypadá to, že necítí zadeček, má svěšený ocásek. Byl na vyšetření, údajně nemá poškozenou páteř. Na vyšetření ho vezmeme i my. Je to čilý kocourek, usurpuje svého bráchu, je to pěkný divoch. Bříško má jako balvan. Z prognózy jeho uzdravení má veliké obavy. Je tu již půl dne a ještě nečůral a ani se mi ho nepodařilo ručně vyčůrat. To mu bude značně ničit ledviny. Vůbec si neumím představit, jak to v útulku s takovýmto kocourkem budeme praktikovat.

Po dvou dnech a podávání laktulózy se kocourek konečně vyprázdnil. Bude mu nejspíš muset být odebrán ocásek, který uhnívá. Bohužel ale celkové vyhlídky nejsou dobré :-(.

 • narození: 1. 5. 2017
 • pohlaví: kocourek
 • handicap: ano (nekontrolované vyměšování)
 • čip: ano
 • kastrace: ne
 • očkování: ano
 • odčervení: ano
 • příjem: 8. 6. 2017

Štaflíkovy záchranáři:

Jiří Jedlička

Katka Pečenková

 

 

 

 

 

 

O autorovi

kocicidomovslunicko@seznam.cz

4 comments

Skip to comment form

 1. Marcela Kentošová

  Dobrý den,

  budu mít brzo narozeniny, a vybrala jsem si jako dárek adopci kočičky s handicapem,domů už žádnou vzít nemůžu, mám tři bytové kočky- nalezence, a je to do 2+1 tak akorát.
  Jestli je možné adoptovat Štaflíčka, tak budu ráda, přispívat mu budu 500,- měsíčně. co nespotřebuje pro sebe, automaticky použijte pro sebe za tu péči, kterou nutně potřebuje, a kterou by spousta lidí poskytovat nechtěla. Nebo , což je nejspíš ve vašem případě hotová věc, pro ostatní potřebné kočky.
  Vytvořím teď trvalý příkaz,ale peníze na něm budou až kolem sedmého listopadu, tak vám teď zašleme s přítelem 1000,- Kč složenkou a pak dál z účtu.
  Moc si vážím toho, co pro ta nešťastná stvoření obětavě děláte, pomyšlení , kolik jich v útrapách někde samo pomalu hyne, zatímco ti moji tři experti se mají jako v ráji, mi trhá srdce.

  S úctou a přáním všeho nejlepšího

  Marcela Kentošová

  1. kocicidomovslunicko@seznam.cz

   Dobrý den, moc děkujeme za milá slova i za to, že jste se rozhodla Štaflíčka virtuálně adoptovat :-). Paní Petrásková se mu snaží co nejvíce zpříjemnit život, bohužel ale nošení plíneček pro něj nikdy nebude úplně komfortní :-(. Chcete, aby Vaše jméno (připadně i přítelovo) bylo uvedeno u Štaflíčka jako jeho záchranář? Napište prosím raději na mail, bohužel komentáře na webu úplně nestíháme číst (což je vidět z mojí pozdní reakce). Musíte to brát tak, že všem kočičkám nikdo nikdy nepomůže a jste skvělá, že ti Vaši tři mají krásný domov. Dana

 2. Valerie

  Dobrý den je moc krásný ale já si ho nevizvednu driv jak nebudem mít nový byt

 3. Dina

  Dobrý den, mohu se zeptat, proč mu musí být odebrán ocásek? Jak mu uhnívá? Zkusili jste udělat díru v plínce, ze které bude ocásek koukat? Byla by to škoda přece :(. Jinak nádherný kocourek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vypršel čas. Prosím načtěte znovu CAPTCHA.