«

»

Zpravodajství z 18. a 19.4.2017

Za tyto dva dny jsme přijali tři kočičky. V úterý kocourka Daniela z Klenče. Už jsme o něm psali včera. Je černý, hodňoučký, byl samé klíště a šrám. Toulal ¨se celou zimu po vsi a poslední tři týdny se usadil na soukromé zahradě.

Dnes jsme přijali asi třítýdenní kotě vážící 305 gramů. Je to bílomourovatá holčička Pollynka, která byla nalezena v popelnici ve Štětí. Má zánět v očičku a trošku rýmu. Naštěstí nedalo velkou práci krmení z lahvičky. Polly se má k světu, hlasitě se na světě hlásí, nabaští se, vyčůrá a spinká. Je tak sladká.

Dalším příjmem ve středu je bílá dlouhosrstá kočička s různě barevnýma očima opět ze Štětí. Toulala se celou zimu u pečovatelského domu. Je to loňské kotě, je vyděšená, možná i plachá, musela být odchycena do sklopce. Chudinka je celá špinavá a unudlaná.
Mučenka je nyní na infuzi, dostává léky na ledvinovou nedostatečnost, sice nejí, ale je ještě celkem čilá. Dostala dnes léky na zklidnění žaludku, pořád doufám, že se třeba ještě na nějaký čas zmátoří. Je mi jasné, že selhávání ledvin je nezvratné.

Perský kocourek Dave je nezvykle klidný, až apatický. Má hnis na pravém očičku, skoro nejí. Dnes tu byla Markétka s manželem jako každou středu se šunkou pro kočičky a Dave se choval jako by zde vůbec nebyla. O minulých návštěvách je pro šunku mohl přetrhnout. Průšvih je, že ho nelze ošetřit. Povedlo se mu píchnout dlouhodobá antibiotika. Takže budeme doufat.

Želvovinová Iriska má opět rýmu. Ulovit ji na antibiotika je doslova horor. Je to od doby, kdy se vrátila z adopce. Má tedy další antibiotika.

O autorovi

O.S. Kočičí domov Sluníčko - útulek pro kočičky