«

»

Zpravodajství ze 16. a 17.4.2017

Oba dva sváteční dny jsme přivítaly spoustu milých návštěv. Byly mezi nimi naši kočičí přátelé a návštěvy našich Sluníček. Děkujeme za dárky pro naše kočičky. V sobotu odjel domů Hliníček a už máme z jeho nového domova zprávy, že se má skvěle, našel fajn rodinu. Psal už i náš Smolíček, který už je na jednom křesle se svým novým kočičím bráchou. Jsme tak vděčni za zprávy o kočičkách, které jely ze Sluníčka domů.

Bohužel tomu tak vždy není. Dosud nevíme nic o některých kočičkách, které našly domov na výstavě For Pets a to mě značně znepokojuje.

O Velikonočním pondělí jsme měli hned dva příjmy. Nejprve se vrátil kocourek Bruňďa, který přišel v loni v září jako maličké koťátko, které bylo třeba ještě krmit lahvičkou. Byl nádherný, načechraný, mourovatý. V říjnu odjel do nového domova a nyní se vrátil do Sluníčka jako osmiměsíční kocourek z důvodu rozchodu dvou mladých lidí. Vyrostl z Bruňdi krásný, veliký kocourek, kterého je třeba ještě vykastrovat. Přijel, celý se třásl, byl hodně vynervovaný, hodně se bojí ostatních kočiček, změny prostředí, je mi ho moc líto. Snad to bude brzy dobré a začne řádit se stejně starými koťaty. Nejlépe by však bylo, kdyby našel co nejdříve spolehlivý a láskyplný domov.

Druhým příjmem je mourovatá kočička, která přišla na soukromou zahradu v sídlišti v Roudnici n.L. u zahradnictví Eden. Majitelé zahrádky už mají doma čtyři kočičky, další nechtějí a navíc se domnívali, že je kočička březí. Když kočičku přivezli, zjistili jsme, že jde o mourovatou kočičku se zástřihem ušního boltce, tedy, že je kočička kastrovaná. Dle evidence je to maminka Cypřiška a Cedříka, kteří přišli do Sluníčka v loni v létě ze zahradnictví Eden, kam byla kočička po kastraci zase vrácena. Bohužel jsme měli informace, že se v zahradnictví kočička nezdržuje. Paní, která kočičku přivezla říkala, že kočička byla v zahradnictví od září do ledna letošního roku a následně se usadila vedle na jejich soukromé zahradě. Kočička dostala jméno Pomlázka a protože je mazlivá, budeme ji hledat nový domov.

Celé Velikonoční svátky pomáhal ve Sluníčku Michal, který s sebou přivezl i většinu svých kočiček. Michal nejenže pomáhal s kočičkami, ale i obložil opravovanou voliéru dlažbou, což je zaznamenáno fotkami v příloze. Ještě, že Michala máme.

Čekanka odmítá absolutně jídlo. Hubne tedy rychle dále. Večer se mi podařilo dostat do ní dvě sousta konzervy pro ledvináře. Odpoledne zase zvracela šťávy, moc jich tedy neměla, ale zvedal se jí žaludek, je to špatné. Jinak je ještě dost čilá.

O autorovi

O.S. Kočičí domov Sluníčko - útulek pro kočičky