«

»

Zpravodajství 12. až 15.4.2017

Kočička Mučenka dostala antibiotika a začala zase sama jíst. Dnes v sobotu však opět jíst přestala. Musí být opět krmena ručně. Je pořád hubenější a hubenější. Nyní váží 2,145 kg, za týden zhubla o 400 gramů.

Ve čtvrtek odjel do nového domova kocourek Smolíček. Bude mít kočičího parťáka, tak doufejme, že se kluci skamarádí. Bydlet bude v bytě řádně přizpůsobeném kočičím hrátkám.

Ve čtvrtek se odchytila další černá kočička z lokality Dobříně u pískovny na kastraci. Dnes je již po kastraci a vzhledem k její veliké plachosti bude vrácena po rekonvalescenci zpátky.

Dnes našel svůj nový domov kocourek Hliníček. Moje pracovité zlatíčko, které je ve Sluníčku od miminka. Z důvodu častých kočičích rým mu dlouho slzelo očičko, což je pro Hliníčka kosmetickou vadou a to bránilo tomu, aby nějakého zájemce zaujmul. Přitom je to tak skvělý kocourek, chytrý, nekonfliktní. Dnes bude spát jen s Jituškou a s Hugem. Hliníček byl moje pravá ruka. Naštěstí šel do rodiny dvou mladých lidí, kteří sledují dlouhodobě Sluníčko, znají naše kočičky, takže bude v dobrých rukách a hlavně ještě ho doma čeká dvouletý kočičí kamarád. Všem přeji hodně společného štěstí.

Jolýček je čtyři dny bez antibiotik a zase prská. Je to děsné, zkoušíme mu dávat Zylexis a asi žádné zlepšení imunity se konat nebude. Prostě další kočička s chronickou rýmou a ještě k tomu s uplakanýma očima.

Malá černobílá kočička Madonnka, která na nás pořád „preventivně“ prská – pouští na náš hrůzu – najednou se nechá hladit a hlasitě přede. Je to naše taková herečka. Tihle největší prskouni jsou většinou nakonec největšími mazliky. Z Bessinky je už tako docela dobrá vrňavka a Abby ta je úplně dobrá, jen má nyní zánět v očičku, ale mažeme a brzy bude zase fit.

Kocourek Brňánek je nakonec uvnitř útulku místo ve voliéře. Žádné problémy s ostatními kočičkami nemá, je rád, že je v teple. Hůře se mu chodí se zdeformovanýma nožičkama, je vděčný za každé pohlazení a baštu.

Kočička Meduňka dneska skoro nejí. To je trápení s těmi staršími kočičkami.

Tříbarevná kočička Ennií Dušková je nyní ve voliéře s koťaty Abby, Ellií, Madonnkou, Bessií, se Sárou od Labe, s Dášenkou a Brňánkem. Může i do malé místnosti a mají k dispozici dvě voliéry. Annií se už hodně mazlí, moc by potřebovala klidný domov se vřelou a mazlivou lidskou rukou a teplým klínem. Ideálně kdyby tak byla jedinou kočičkou. Je strašně moc hodná a nekonfliktní, nejen, že konflikt nevyvolává, ale všem ustupuje. Je to sladká šmudlínka. Moc by potřebovala laskavého páníčka.

Jaro ve Sluníčku je opět ve znamení stavebních prací. Kluci – Standa a Michal předělávají voliéru u garáže. Byla stará, i když nám pomohla odchovat dost koťat. Bylo potřeba předělat pletivo, položit dlažbu, aby se dala podlaha vytírat a desinfikovat. Voliéra už se rýsuje. V pátek pomáhal klukům ještě Sluníčkový Tomášek.

O autorovi

O.S. Kočičí domov Sluníčko - útulek pro kočičky