«

»

Zpravodajství od 6. do 11.4.2017

Sluníčkové kočičky s dobrovolníky absolvovaly umísťovací výstavu v Letňanech na ForPets. Děkujeme všem, kteří nás na výstavu přišli podpořit. Našly zde společný domov kočičky Carie a Leontýnka, dále Jarmilka a Kiliánek. Držíme palce, aby se kočičky dobře aklimatizovaly a noví páníčkové s nimi měli trpělivost.

V pátek odjel do nového domova kocourek Rozmarýnek. Domov bude sdílet se Sluníčkovým kocourkem Mateem. První zprávy z nového domova jsou takové, že Mateo na Rozmarýnka syčí. Čekal několik týdnů než se dá Rozmarýnek dohromady a v novém domově si už zvykl sám. Kluci spolu budou zcela jistě řádit a rozesmívat svojí bezvadnou paničku.
V neděli odjela domů kočička Miňonka. Jela ke Sluníčkovému bývalému svěřenci – tehdy mourovatému koťátku Mourečkovi, nyní panu Řepovi, který letos oslaví druhé narozeniny. Od neděle již máme plno pěkných zpráviček.

Kastrace venkovních kočiček pomalu ustupují. Ještě jich několik zbývá odchytit, nedaří se to však, ale většina je již vykastrována a vrácena zpátky do své lokality, ke svým krmičkám.

Dneska jsme přijali kocourka z Přestavlk, který už léta chodí na stravu k paní Nadě, není moc přítulný, dosud se ho nepodařilo vykastrovat. Je celý špinavý, zablešený, trošku nudlá. Nyní se probouzí z narkózy, už vyzvrátil několik škrkavek. Dáme ho dohromady a zase vrátíme do jeho původního domova.

Černé kočičce Bessie ustupuje oční zánět. Když ji chci chytit, utíká, záhy si lehne do pelíšku a čeká na hlazení. Poté začne hlasitě vrnět.
Kočičce Abby začíná červenat oční spojivka, chytila zánět od Bessie. Abby se hladí ráda.
Nyní nás trápí kočička Mučenka. Má špatné ledvinové hodnoty, vysoký kreatinin, hubne. Nejhorší je, že přestává jíst. Snažila jsem se jí dát konzervičky nezatěžující ledviny, párkrát něco snědla. Dneska nechce vůbec nic. Podařilo se jí dát do pusinky trochu konzervy stříkačkou průběžně během dne, ale Mučenka se brání. Je to hodinu od hodiny horší. Vždycky ji akorát vyruším ze spánku, nelíbí se jí to, z pelíšku uteče. Je hodně stará a já bych jí nechtěla znepříjemňovat nesnesitelně život.

Kočička Meduňka je podobný případ. Doufali jsme, že se její stav zlepší, ale asi bychom chtěli zázrak. Meduňka je též hodně stará. Veterináři na ní již nic nenašli, krevní hodnoty byly naposledy docela dobré. Léčba byla už více než před týdnem ukončena. Baští však dobře. Když vidí maso, ihned ožije.

Sluníčkovými klauny, mazlíky, posteláky jsou nyní Smolíček, Hliníček, Jollyček, Hugoušek, Jituška. Hugoušek je už od pátku kastrovaný.
Radost nám dělá černý peršan Dave. Vynutil si přístup do velké místnosti a nyní je už i v kuchyni. Občas se ho podaří dvakrát pohladit. Je pořád kolem nás. Brzy však bude třeba česat a to nevím, kdo se toho ujme.

Děkuji Kamče za předání finančního daru, který byl vybrán v jejím zaměstnání Modré pyramidě Stavební spořitelně. Všem, kteří se na akci podíleli mnohokrát děkujeme!

O autorovi

kocicidomovslunicko@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vypršel čas. Prosím načtěte znovu CAPTCHA.